Гурток "Юні садівники", керівник БЕСЧАСНА Віра Яківна
Робота в саду взимку
Зима - час спокою і відпочинку для рослин. Все кругом завмирає, тріщать від морозу дерева, рідко визирає сонечко і зовсім не гріє. Сьогодні ми розповімо вам про те, які роботи в саду взимку проводити дбайливим господарям. Хоч і холодно, але під снігом, навіть в найлютіші морози, температура грунту в кілька разів вища, ніж температура повітря. Вважається, що 1 см снігу стримує 1°С морозу, тобто під шаром снігу в 20 см при 20°С морозу на ґрунті буде зберігатися 0°С. Сніг, як шуба, вкриває і зігріває землю і всі рослини. Навіть якщо восени ви підготували ділянку до відпочинку — є чим зайнятися в саду взимку невтомним садівникам.
Які роботи в саду взимку проводити?
Вчасно струшувати сніг з дерев, щоб не зламалися.
Скидати сніг з теплиць, щоб вони не проломилися від тяжкості. У грудні укрити додатково снігом квіти і кущі.
Втоптати сніг навколо дерев, щоб миші і зайці не могли поласувати корою, і вкриваємо снігом штамби до 1 метра.
При малосніжній зимі закидають снігом пригнуті до землі пагони малини.
Для захисту дерев від сонячних опіків, в лютому білять стовбури і скелетні гілки вапняним або крейдяним розчином (1 кг крейди або гашеного вапна на відро води з додаванням 250 гр мідного купоросу. Для кращого прилипання додаємо 1-2 кг глини або 1-2 склянки молока). Побілку проводимо теплим сонячним днем, щоб вона висохла, а не замерзла. Краще побілку провести восени, а в кінці зими оновити.
Якщо на гілках з’являться рани від гризунів, потрібно відразу замазати рани садовим варом і обернути чорною плівкою. Якщо вони засохнуть на сонці, то погано заростуть.
|