Видатний російський композитор Петро Ілліч Чайковський у другій половині ХІХ століття неодноразово відвідав село Олександрівку (ту частину, яку й зараз місцеві жителі називають Гранківкою):
- 24-25 вересня 1879 року;
- 6 червня – 24 липня 1882 року;
- 11 червня - 20 липня 1884 року;
- 8-14 серпня 1890 року;
- 18 червня – 4 липня 1893 року.
У селі композитор не тільки відпочивав, а й продовжував працювати над своїми музичними творами:
- оперою «Мазепа» за однойменною поемою О.С. Пушкіна;
- Третьою сюїтою;
- Концертною фантазією для фортепіано з оркестром;
- Третім концертом для фортепіано з оркестром;
- Шостою симфонією.
6 листопада 1993 року, саме того дня, коли минуло 100 років з дня смерті П.І. Чайковського, у центрі села Олександрівки було відкрито пам’ятник російському композитору. Автори ансамблю: скульптор – москвич В.П. Федоров, архітектор – харків’янка Н.О. Хоменко.
Пам’ятний знак
«1933 год. Русский Орчик»
26 листопада 2010 року на цвинтарі села Малий Орчик було відкрито меморіальний ансамбль на вічну пам'ять про односельців, які померли у жахливих муках трагічної пори 1932-1933 років, які стали жертвою політики тодішнього уряду. Пам’ятний знак було споруджено на кошти уродженця Малого Орчика Пельта Володимира Пантелеймоновича.
Обеліск
на місці загибелі екіпажу радянського бомбардувальника
17 квітня 1943 року екіпаж радянського бомбардувальника у складі пілота сержанта Дорошкевича Михайла Гнатовича, стрілка-бомбардира старшини Чорнозьомова Олега Костянтиновича, повітряного стрілка-радиста сержанта Зав’ялова Олександра Андрійовича, повітряного стрілка сержанта Поротикова Олексія Миколайовича не повернувся з бойового завдання. Літак з льотчиками упав на околиці села Леб’яжого, тільки Зав’ялов О.А. скористався парашутом.
У травні 1988 року, напередодні Дня Перемоги, на місці падіння радянського літака було відкрито пам’ятний обеліск. Який створив зачепилівський майстер Григорій Іванович Дука (матеріал: дерево, бетон).
Пам’ятний знак
«Ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС»
Через 20 років після страшної аварії на Чорнобильській АЕС, 26 квітня 2006 року, було встановлено пам’ятник ліквідаторам у селищі Зачепилівка Харківської області. Ініціатором створення цього пам’ятника було управління праці та соціального захисту населення.