ВІД ВІДРОДЖЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ НАРОДНОЇ ЛЯЛЬКИ
ДО ФОРМУВАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ ТА ГРОМАДЯНСЬКОЇ САМОСВІДОМОСТІ
Відповідно до Концепції національно-патріотичного виховання молоді «становлення української державності, побудова громадянського суспільства, інтеграція України у світове та європейське співтовариство передбачають орієнтацію на Людину, її духовну культуру й визначають основні напрями виховної роботи з молоддю та модернізації навчально-виховного процесу». Однією з форм національно-патріотичного виховання є відродження українських народних традицій та промислів. З цією метою постає проблема щодо створення реальних умов для прояву творчих здібностей молоді.
Лялька-мотанка є одним з найцікавіших фольклорних напрямів і найдоступніший дітям твір мистецтва. Народні ляльки дають змогу не загубити прадавню лялькову культуру нашої землі та залишити її для майбутніх поколінь.
У наш час на прилавках магазинів можна побачити багато гарних іграшок. Але вони зроблені на фабриці і не несуть тепла душі їхніх творців. Тому хотілося б, аби в ХХІ столітті діти знову повинні бачити не тільки іграшки виготовлені машинами, але і зроблені своїми руками, які можна подарувати рідним та друзям не лише у рідному краї, але й далеко за його межами. Таким чином, лялька-мотанка є послом миру, що презентує прагнення нашої країни до мирного співіснування у полікультурному середовищі.
Ініціативною групою, до складу якої входять заступник голови районної ради Бойко Н.Г., керуючий справами районної ради Майдич О.А. та працівники Зачепилівського районного Будинку дитячої та юнацької творчості, був розроблений міні-проект «Від відродження української народної ляльки до формування національної та громадянської самосвідомості». Проект став переможцем в обласному конкурсі міні-проектів розвитку територіальних громад «Разом в майбутнє».
Мета проекту - створити умови для популяризації української народної ляльки як засобу формування національної самосвідомості підростаючого покоління, відкрити можливість використання таких виробів для подарунків, розвивати інтерес до теми проекту серед підлітків та широких верств населення. Серед завдань проекту залучення учнівської молоді до розвитку українських народних промислів, створення у Будинку дитячої та юнацької творчості осередку відродження українських народних промислів.