Заняття гуртка "Юні садівники", керівник Віра БЕСЧАСНА
Тема: Як заготовити смородину на зиму
Чорна смородина-це справжня вітамінна бомба серед ягід. Вона забезпечує організм людини вітамінами С, В, РР, До, Е, Н, А, і її склад багатий такими корисними речовинами, як залізо, органічні, фосфорні і аскорбінові кислоти, пектини, калій, кальцій. Цікаво, що не лише ягоди, але і листя смородини мають цілющий ефект.
Для отримання як можна більшої користі від смородини лікарі рекомендують не піддавати її термальній обробці, а краще заморожувати або сушити. Саме тому в нашій статті мова піде про способи і кращі рецепти заготівлі смородини на зиму.
Вибір і підготовка ягід
Перший крок на шляху до правильного заморожування смородини-це вибір самих ягід. Перевагу треба віддати стиглим, свіжим ягідкам високої якості, бажано великим. Зверніть увагу, щоб плоди були тільки що дозрілими, оскільки перезрілі втрачають свої корисні властивості і після розморожування можуть виглядати не занадто апетитно.
Корисні властивості має не лише чорна, але також червона і біла смородина.
Що стосується очищення смородини від бруду, то не рекомендовано мити її перед заморожуванням: треба усього лише ретельно перебрати плоди, очистити від гілочок, хвостиків, листя і комах, які можуть потрапити в посуд під час збору. Якщо ви все ж вирішили помити "вітамінки", то слід старанно просушити їх на рушнику.
Підготовлені ягоди треба помістити в морозильну камеру. Рекомендовано за 5 годин до їх приміщення включити режим суперзаморожування, що сприяє найякіснішому процесу заморожування продуктів.
Смородину треба розкласти на дошку або піддон і помістити в морозилку. Процес заморожування повинен відбуватися при температурі-18 °С впродовж доби. Після цього ви можете зібрати заморожені плоди в зручний для вас посуд (пакети або контейнери) і помістити їх назад в морозилку. Не варто зберігати фрукти в морозилці більше 8-12 місяців.
Сушка
Сушка-це ще один з кращих рецептів заготівлі смородини на зиму без варіння. Більше того, сушити можна не лише плоди, але і листя цієї цілющої рослини. Адже в його листі накопичено не менш корисних властивостей і вітамінів. І, що особливо важливо, вони не втрачаються в процесі обробки.
Ягоди
Перший крок до правильної сушки ягід-це їх збір: плоди треба збирати в сонячний день, щоб вони були абсолютно сухими. Інакше навіть при правильно організованому процесі сушки продукт може псуватися.
Сушити фрукти радять в духовці. Для цього плоди треба розкласти на залізне деко. Ягоди не треба звалювати в одну щільну купу.
Листя
Листя смородини-джерело міді, магнію, срібла, сірки, марганцю, заліза, ефірних олій та інших необхідних організму мікроелементів.
Тому чай з таких листочків-справжня знахідка взимку. Але для того, щоб поласувати з користю, листя треба правильно зібрати і просушити. Збирати необхідно якісні листочки, без яких-небудь ушкоджень, в суху погоду. Деякі городники шкодять кущам рослини, оскільки не знають, коли збирати листя смородини для заготівлі на зиму.
Оптимальний час для збору-кінець серпня або початок вересня, після того, як рослина перестане плодоносити. Зривати треба листочки, які розміщені по центру стебла.
Рекомендований час сушки листя-від 3 до 10 днів, усе залежить від температурних умов. Листя треба розкласти на плоскій поверхні, час від часу їх треба перемішувати. Просушене листя треба подрібнити і скласти в паперовий пакет або полотняний мішок для подальшого зберігання.
|