ПОЛОЖЕННЯ
про районний фізичний конкурс «Цікавий експеримент»
1. Загальні положення
1.1. Районний фізичний конкурс «Цікавий експеримент» (далі – Конкурс) проводиться щорічно для учнів 7-8 класів загальноосвітніх навчальних закладів.
1.2. Мета та завдання Конкурсу:
- виявлення та підтримка обдарованої учнівської молоді;
- залучення школярів до поглибленого вивчення фізики;
- залучення учнів середнього шкільного віку до науково-дослідницької діяльності в гуртках і секціях наукових відділень МАН;
- поглиблення, структурування знань учнів, забезпечення інтеграції навчальних дисциплін і практичної спрямованості школярів при вивченні основ фізико-математичних, технічних, природничих наук для формування їх наукового світогляду;
- активізація науково-дослідницької, винахідницької, конструкторської, пошукової діяльності школярів;
- стимулювання творчого самовдосконалення учнівської молоді.
1.3. Організатор Конкурсу – Зачепилівський районний Будинок дитячої та юнацької творчості Зачепилівської районної ради Харківської області.
2. Порядок проведення Конкурсу
2.1. Конкурс проводиться щороку в червні.
2.2. Конкурс проводиться у два тури:
1 тур – учасники надсилають (через наукового керівника дослідницької роботи) на адресу Оргкомітету творчі роботи у вигляді презентації в середовищі Power Point та файлу з коротким викладом змісту (тези) електронною поштою на адресу bdut.zachep@yandex.ua або на компакт-диску не пізніше, ніж за 2 дні до початку очного захисту роботи.
2 тур − захист роботи − відбувається за допомогою всесвітньої мережі Internet в режимі on-line або очно на базі Зачепилівського БДЮТ.
2.3. Оцінювання творчих робіт здійснюється за такими критеріями:
відповідність темі конкурсу – до 2 балів;
послідовність, логічність, науковість викладу – до 3 балів;
оригінальність, самостійність виконання, особистий внесок автора – до 4 балів;
грамотність та якість оформлення – до 1 балу.
Максимальна сума балів, яку може отримати учасник, – 10 балів.
Після захисту проектів журі визначає переможців Конкурсу і оприлюднює їх список на сайті Зачепилівського районного Будинку дитячої та юнацької творчості не пізніше, ніж через п’ять днів після його завершення.
3. Учасники Конкурсу
3.1. Учасники конкурсу – учні 7-8 класів загальноосвітніх навчальних закладів і вихованці позашкільних навчальних закладів відповідного віку.
3.2. До захисту допускаються лише індивідуальні проекти (роботи виконані групою учнів до захисту не допускаються).
4. Вимоги до оформлення творчої роботи
4.1. Учасники Конкурсу готують класичний фізичний дослід (не більше трьох) у власному виконанні (можна вносити до нього свої доповнення або зміни) за допомогою оригінальних пристроїв та приладів з можливим використанням пластикових пляшок та інших «підручних засобів»: зламаних іграшок, побутового непотребу тощо.
4.2. Робота оформляється у формі презентації в середовищі Power Point. Кількість слайдів у презентації – не більше 15. На слайдах демонструється хід виконання фізичного досліду учнем, а також наукове пояснення результатів досліду (ОБОВ’ЯЗКОВО! Перший слайд - найменування навчального закладу, прізвище, ім’я та по батькові автора, прізвище, ім’я та по батькові керівника (учителя), місце роботи, посада).
4.3. До презентації додаються тези, де зазначаються:
тема роботи;
прізвище, ім’я та по батькові автора;
найменування навчального закладу, клас;
стисла характеристика змісту дослідів, список використаних джерел.
прізвище, ім’я та по батькові керівника (учителя), місце роботи, посада.
Об’єм тез не повинен перевищувати двох сторінок (шрифт Times New Roman, 14; інтервал – 1,5; формат − MS Word).
5. Організація та проведення Конкурсу
5.1. Організація та проведення Конкурсу покладається на методичну службу Зачепилівського районного Будинку дитячої та юнацької творчості Зачепилівської районної ради Харківської області.
5.2. Учасники Конкурсу мають право в письмовій формі висловлювати свої зауваження та побажання щодо його проведення, змісту завдань, результатів Конкурсу тощо (не пізніше, ніж у дводенний термін після оголошення результатів).
6. Журі Конкурсу
6.1. Журі Конкурсу формується оргкомітетом Конкурсу.
6.2. Журі Конкурсу несе відповідальність за об’єктивність оцінювання творчих проектів.
6.3. Журі Конкурсу аналізує рівень підготовки учасників, готує подання Оргкомітету про нагородження переможців, складає відповідний звіт.
6.4. До участі в роботі журі Конкурсу запрошуються педагогічні працівники загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів, а також студенти, які мають досвід проведення дослідницької роботи та були в школі активними членами МАН.
7. Визначення та нагородження переможців Конкурсу
7.1. Нагородження в особистій першості.
7.1.1. Переможці проектного етапу, які отримали найбільшу кількість балів (але не більше 50% від загальної кількості учасників заключного етапу), нагороджуються дипломами І, ІІ, ІІІ ступеня Конкурсу. Інші учасники нагороджуються дипломами учасника.
Учасники, які показали найкращі результати в Конкурсі творчих завдань, можуть бути заохочені спеціальними призами.
7.2. Керівники, які підготували призерів Конкурсу, відзначаються подяками Зачепилівського районного Будинку дитячої та юнацької творчості Зачепилівської районної ради Харківської області.
8. Прикінцеві положення
8.1. Результати конкурсу оприлюднюються на сайті Зачепилівського районного Будинку дитячої та юнацької творчості.
|