Головна | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід | RSSНд, 09 Грудня 2018, 10.20.23

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 145
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання продвижение сайта бесплатно укладка ламината

Звіт директора ЗБДЮТ про роботу

ЗВІТ

директора Зачепилівського будинку дитячої та юнацької творчості Зачепилівської селищної ради Харківської області

про роботу в 2017/2018 навчальному році

(доповідь на конференції ЗБДЮТ 05.06.2018)

 

2017/2018 навчального року робота колективу закладу була спрямована на виконання законів України «Про освіту», «Про позашкільну освіту», Положення про позашкільний навчальний заклад, відповідно до річного плану роботи, графіка роботи працівників, робочого навчального плану та розкладу роботи гуртків. Працівники закладу дотримувалися вище зазначених документів. Порушення правил внутрішнього трудового розпорядку виявлено не було.

Була проведена робота щодо удосконалення і розвитку мережі закладу, створення умов для рівного доступу дітей і молоді Зачепилівщини до якісної позашкільної освіти. Мережа гуртків закладу на 01.01.2017 року становить 53 гуртки, в яких навчались 1060 дітей. У порівнянні з 01.01.2016 мережа гуртків збережена, охоплення позашкільною освітою в районі становить

76, 5%. Кількість гуртків у селищі – 26, по сільських школах – 27, у школах, що не входять до Зачепилівської селищної ради - 14.

Щодо напрямів гурткової роботи найбільш чисельним залишається художньо-естетичний – 19 гуртків, що відповідає запитам дітей та батьків. Важливим напрямком є також туристсько-краєзнавчий (10 гуртків). Еколого-натуралістичний напрям (7 гуртків), науково-технічний представлений в основному гуртками початкового рівня (4). Активно працює гурток військово-патріотичного напрямку. Близько 20 років діє у закладі шаховий гурток. Є 6 гуртків соціально-реабілітаційного напрямку. Вихованці гуртка дослідницько-експериментального напрямку не проходять далі районного етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів.

Педагогічними працівниками закладу проводиться робота щодо залучення до занять у гуртках дітей пільгових категорій. Серед вихованців закладу є:

діти – сироти – 12

діти – напівсироти – 9

діти з особливими потребами (інваліди) – 10

діти з багатодітних сімей – 111

діти, які постраждали внаслідок ЧАЕС – 13

діти девіантної поведінки –1

діти з неповної сім’ї – 22

діти, які виховуються в малозабезпечених сім’ях –77

діти з АТО – 1

Всього таких дітей – 195.

Всього за 2017/2018 навчальний рік Комунальним закладом «Зачепилівський будинок дитячої та юнацької творчості» було проведено 18 виховних заходів для гуртківців у приміщенні закладу, 29 районних масових заходів, організована участь учнів у 38 масових заходах обласного рівня, 4 – Всеукраїнського та 8 - заходах селища.

Вихованці закладу та педагогічні працівники беруть участь у заходах селища: День селища, День учителя, відкриття ялинки, святковий концерт до Дня 8 Березня, до Дня Європи, до Міжнародного Дня захисту дітей та ін.

Поряд з освітньою роботою у закладі здійснюється також і організаційно-масова: для гуртківців проводяться пізнавально-розважальні, спортивні програми, конкурси, акції, наприклад: пізнавальна програма «Подорожуємо Європою» (05.01.), інтелектуальна гра «Знайка» (26.01.), виставка кращих «валентинок» (12.02.), вікторина «Загадки на кмітливість» (05.02.), святковий концерт «Свято мам, бабусь, сестричок» (05.03.), краєзнавча гра «Люби і зай свій рідний край» (14.04.), розважальна програма «Подорож в країну здоров’я» (28.04.), екскурсія до районної музейної кімнати (08.05.), інтелектуальна гра «Що? Де? Коли?» (12.05.), акція «Краса і затишок БДЮТ» (квітень-травень).

Керівники гуртків формують в учнів екологічну свідомість, туристські навички, організовують творчо-пошукову діяльність на території рідного краю, накопичують краєзнавчий матеріал, розвивають вокальні та хореографічні здібності.

Гуртки туристсько-краєзнавчого напрямку найбільше сприяють патріотичному вихованню дітей та молоді. Вихованці цих гуртків постійно є учасниками багатьох районних та обласних конкурсів. Переможцями обласних конкурсів стали:

- за активну участь в обласній військово-патріотичній акції учнівської та студентської молоді "Слобожанські дзвони Перемоги" грамотами Комунального закладу "Харківська обласна станція юних туристів" нагороджені вихованці гуртка "Джура" (керівник Падалка В.Л.); Бублик Ірина, вихованка гуртка "Історичне краєзнавство" (керівник Бублик О.О.); Шаловило Анастасія, вихованка гуртка "Юні туристи-краєзнавці" (керівник Новіков І.А.); Олешко Діана, вихованка гуртка "Історичне краєзнавство" (керівник Четвертак С.М.); Соболенко Інна, вихованка гуртка "Історичне краєзнавство" (керівник Устименко І.С.); Чуб Артем, вихованець гуртка "Юний ерудит" (керівник Буланова В.М.);

- вихованці гуртків Артем Чуб ("Юний ерудит", керівник В.М.Буланова) та Владислава Кужель ("Медіа культура", керівник С.М.Трапезник) стали переможцями обласного етапу Всеукраїнської краєзнавчої експедиції "Моя Батьківщина - Україна", а вихованці Діана Веклич ("Історичне краєзнавство", керівник С.М.Четвертак) та Дар'я Козачок ("Археологічне краєзнавство", керівник О.М. Владимирець) стали лауреатами цього конкурсу;

- Ушкварок Софія, вихованка гуртка "Медіа культура", нагороджена дипломом ІІІ ступеня за перемогу в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв закладів освіти "Край, в якому я живу";

- Трапезник Поліна, Мудрац Максим посіли І місце в обласній фотовиставці "Територія пригод- 2018" ;

- вихованці гуртків «Пішохідний туризм» керівники А.В. Петренко та В.О.Сисоєв взяли участь у обласному краєзнавчому зльоті та нагороджені грамотами за ІІІ місце на змаганнях з туристських навичок та за перемогу у конкурсній програмі;

- вихованці гуртків «Пішохідний туризм» керівники Лавроненко П.І. і Сахненко Д.С. взяли участь у обласних змаганнях з пішохідного туризму та нагороджені грамотою за ІІІ місце на дистанції «Смуга перешкод»

Вихованці шахового гуртка, керівник Тума М.І., стають переможцями не тільки районних, а й міжрайонних шахових змагань. Найбільше призових місць у цих змаганнях посів Аристарх Берлим.

- педагогічний колектив закладу нагороджений подякою за багаторічну підготовку учасників Всеукраїнської філософсько-краєзнавчої конференції «Пізнай себе, свій рід, свій нарід».

У гуртках еколого-натуралістичного напряму працюють над вивченням екологічного стану своєї місцевості, досліджують природні явища, ведуть фенологічні спостереження та ін. Керівники цих гуртків використовують такі форми роботи як екскурсії та експедиції, шкільні конкурси та свята екологічного спрямування, трудові акції по упорядкуванню шкільної території та висадження квітів і іншого посадкового матеріалу.

- за перемогу в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу з дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» нагороджені грамотами КЗ «Харківський обласний Палац дитячої та юнацької творчості» Осипенко Анастасія, вихованка гуртка «Юні друзі природи» (керівник – Борозенець О.М.); Гриценко Михайло, вихованець гуртка «Юні екологи» (керівник – Фатєєва С.О.); за активну участь: Боброва Анна, вихованка гуртка «Юні друзі природи» (керівник – Боброва Г.О.); Дем’яненко Діана, вихованка гуртка «Юний еколог» (керівник – Лис О.А.);

- за активну участь в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу з квітникарства та ландшафтного дизайну "Квітуча Україна" грамотою КЗ "Харківський обласний Палац дитячої та юнацької творчості" нагороджені вихованці Зачепилівського будинку дитячої творчості за проект "Квіткове розмаїття";

- гурток "Юні екологи" (керівник С.О.Фатєєва) вілзначений Подякою КЗ "Харківський обласний Палац дитячої та юнацької творчості" за змістовну практичну природоохоронну роботу в рамках обласного етапу Всеукраїнської природоохоронної акції "Птах року – 2017»;

- Кубась Марія, вихованка гуртка "Юні екологи" (керівник С.О.Фатєєва) посіла ІІ місце у обласному етапі Всеукраїнського конкурсу «Парки – легені міст і сіл»;

- колектив вихованців гуртка «Виготовлення сувенірів» (керівник Кайгородцева О.Г.) посіли ІІ місце в обласній акції «Молодь за здоровий спосіб життя».

Була організована участь вихованців гуртка «Валеологія» (керівник Трапезник С.М.) у Всеукраїнському інтернет-турнірі «Відкрита природнича демонстрація».

На високому рівні працюють гуртки художньо-естетичного напрямку. Керівники вокальних та хореографічних гуртків прищеплюють гуртківцям любов до української пісні та танцю. Юні танцюристи та вокалісти закладу є активними учасниками не тільки заходів у ЗБДЮТ та навчальних закладах, їх часто запрошують і на районну сцену.

Солісти, вокальні ансамблі та хореографічні колективи щорічно стають переможцями районних конкурсів дитячої творчості «Перлини Зачепилівщини», «Таланти третього тисячоліття».

- Козачок Дарина; Петрухіна Тетяна, вихованці вокального гуртка (керівник Педько В.М.) стали переможцями відбіркового етапу обласного фестивалю «Таланти третього тисячоліття».

- Хореографічний колектив «Веселковий розмай» (керівники Педько Т.О., Гвоздік В.М.) стали переможцями відбіркового етапу обласного відкритого фестивалю «Таланти третього тисячоліття» та перемогли у обласному фестивалі дитячої творчості «Таланти Харківщини».

  • колектив "Веселі промінчики" (керівник Кайгородцева О.Г.) став дипломантом ІІІ ступеня у номінації "Естрадний номер" VII відкритого обласного фестивалю театрів ляльок "Крок";

Гуртки «Народної творчості», «Виготовлення сувенірів» завжди з цікавістю відвідують діти. Вироби вихованців цих гуртків брали участь у виставках дитячих робіт не лише у закладі, а й у селищі. Щороку гуртківці - учасники обласних виставок-конкурсів «Знай і люби свій край», «Великодня писанка», «Українська народна іграшка», «SOS-вернісаж» та ін.

- грамотою КЗ "Харківський обласний Палац дитячої та юнацької творчості" за І місце у спеціальній номінації "Креативний підхід та неповторність флористичної новорічної композиції" обласної виставки "Зимовий вернісаж" нагороджена вихованка гуртка "Народна творчість" Трапезник Поліна (керівник Н.М.Скотаренко);

- Ткач Анна, вихованка гуртка "Народна творчість" (керівник Злидень С.В.), нагороджена дипломом КЗ "Харківський обласний Палац дитячої та юнацької творчості" за І місце в обласній виставці-конкурсі "Українська Великодня писанка";

- I місце обласного етапу Всеукраїнської виставки-конкурсу науково-технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!» – Боброва Анна, вихованка гуртка «Початкове технічне моделювання» (керівник Боброва Г.О.)

- Боброва Анна, вихованка гуртка "Початкове технічне моделювання" (керівник Боброва Г.О.), посіла І місце в обласному етапі Всеукраїнської виставки-конкурсу науково-технічної творчості учнівської молоді "Наш пошук і творчість - тобі, Україно!";

- за результатами обласного етапу Всеукраїнської виставки-конкурсу робіт учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання ІІІ місце у номінації "Вироби в техніці оригамі та паперопластики" присуджене Закапко Артему і Закапко Анастасії, вихованцям гуртка "Народна творчість" (керівник С.В.Злидень), І місце у номінації "Сувеніри та мяка іграшка" - вихованцям гуртка "Виготовлення сувенірів" (керівник О.Г.Кайгородцева).

- Поліна Трапезник нагороджена Дипломом І ступеню Українського державного центру позашкільної освіти за перемогу у Всеукраїнському конкурсі робіт юних фотоаматорів "Моя Україно!" (заочний) у номінації "Архітектура", молодша група.

- вихованці гуртка "Народна творчість" Анна Боброва та Вероніка Іщенко разом із своїм керівником Н.М.Скотаренко стали переможцями ІV Всеукраїнської виставки-конкурсу "Талановиті! Наполегливі! Успішні!" (нагороджені Дипломами ІІІ ступеня);

- Закапко Артем, Закапко Анастасія, вихованці гуртка «Народної творчості» (керівник Злидень С.В.) нагороджені грамотою за активну участь у обласному етапі Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір»;

У обласному етапі Всеукраїнської виставки-конкурсу декоративно-ужиткового мистецтва «Знай і люби свій край» ІІ місце посіли:

- колектив вихованців гуртка «Виготовлення сувенірів» (керівник Кайгородцева О.Г.);

- Мирошник Богдан, за роботу «Мій рідний край» (керівник – Скотаренко Н.М.);

- Шкляр Тетяна, вихованка гуртка «Народної творчості» (керівник – Злидень С.В.);

- подякою оргкомітету за майстерність виконання робіт та оригінальні ідеї нагороджені Боброва Анна та Трапезник Поліна, вихованки гуртка «Народна творчість» (керівник – Скотаренко Н.М.);

Одним із важливих напрямів роботи є дослідницько-експериментальний. В цьому навчальному році в районному етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт взяли участь 6 гуртківців, 2 з яких стали переможцями районного етапу конкурсу-захисту.

- Кубась Інна, вихованка гуртка "Юний біолог" (керівник Н.Б.Білоус), нагороджена дипломом І ступеня КЗ "Харківський обласний Палац дитячої та юнацької творчості" за високий рівень виконання науково-дослідницьких робіт обласного конкурсу учнівських науково-дослідницьких робіт "Валеологічна культура - вибір ХХІ століття";

- Кудря Руслан, вихованець гуртка «Юний ерудит» керівник Буланова В.М., нагороджений Дипломом ІІІ ступеня Всеукраїнського інтерактивного конкурсу "МАН-Юніор Дослідник" у номінації «Історик-Юніор».

ЗБДЮТ під час оздоровчого періоду організовано роботу літньої школи для обдарованих дітей.

Відповідно до плану спільної роботи закладу та таборів відпочинку педагогічні працівники ЗБДЮТ проводять різноманітні заходи: спортивні, краєзнавчі, інтелектуальні ігри, квести, флешмоби, майстер-класи, спортивно-розважальні програми та ін.

Співробітники Германо-словянської експедиції Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна уже 6-й рік поспіль, саме в оздоровчий період проводять розкопки, до яких залучаються вихованці гуртків «Археологічне краєзнавство», «Юний ерудит» та учні ЗЗСО.

Для задоволення потреб самореалізації гуртківців, для виховання громадянської позиції у закладі працює орган учнівського самоврядування «Країна Дивограй». Робота спланована і проходить відповідно до запланованих заходів. Члени Ради мудреців при підтримці педагогів беруть активну участь у організації масових заходів та акцій у закладі, таких як природоохоронні та екологічні операції «За чисте селище» (22.09-01.10.), «Зелена аптека» (03-24.10.), «Краса і затишок БДЮТ» (03.-20.11., 10 – 20.05.). Для кращих вихованців закладу у грудні 2017 року була організована поїздка до м.Харкова, де учні переглянули новорічну виставу. У кінці року були нагороджені вихованці за активну участь у масових заходах та успіхи у навчанні.

БДЮТ здійснює педагогічне керівництво органами дитячого самоврядування закладів освіти району, організовує їх проектну діяльність. Районна рада старшокласників спрямувала свою роботу на втілення проектів «Допоможи герою АТО», «Ми – не байдужі», про які лідери шкільних рад старшокласників звітували 20 квітня 2018 року, також представили відеоролики про роботу старшокласників за навчальний рік. Голова районної ради старшокласників Перерва Богдана бере участь у обласних зборах лідерів-членів обласної ради старшокласників та звітних конференціях. 9 грудня 2017 року Перерва Богдана взяла участь у обласному фестивалі «Лідер року».

У вересні 2015 року було створено Зачепилівський районний осередок Харківської обласної організації Всеукраїнської дитячої спілки «Екологічна варта», до складу якої ввійшли шкільні осередки з усіх загальноосвітніх закладів району. Координатором районного осередку вибрана культорганізатор закладу Бесчасна В.Я. Члени осередку взяли активну участь у акціях «Птах року», «За чисте село», «Збережи ялинку», «Квітуча Україна» та ін.

В закладі на відповідному рівні здійснюється інформаційно-методична робота – проводяться семінари для керівників гуртків та керівників шкільних науково-дослідницьких секцій, засідання методичних об’єднань, індивідуальні консультації. Були проведені такі семінари для керівників гуртків: «Завдання позашкільної освіти на шляху реалізації Концепції Нової української школи» (25.10.2017), «Компетентнісний підхід у позашкільній освіті: компетентність керівника творчого об'єднання - компетентність вихованця» (11.01.2018), «Інформаційна культура керівника творчого об’єднання як інструмент його ефективної діяльності» (30.03.2018) На семінарі також заслухали звіти педагогічних працівників, які атестуються у 2017/2018 навчальному році, - Чуб Тамари Миколаївни, Веклич Світлани Василівни, Лис Ольги Анатоліївни, Білоус Надії Борисівни.

Узагальнено досвід роботи методиста Буланова Ю.І. з патріотичного виховання.

У 2017 році нагороджена Грамотою Зачепилівської державної адміністрації директор БДЮТ Любов Володимирівна Сало, отримали Подяки Зачепилівської районної державної адміністрації керівники гуртків Тетяна Олександрівна Педько, Наталія Миколаївна Скотаренко, Ольга Геннадіївна Кайгородцева, методист Юрій Іванович Буланов.

Методист Буланов Ю.І. посів друге місце у ХІV Міжнародному конкурсі творчих робіт школярів, студентів, аспірантів та вчителів «Уроки війни та Голокосту – уроки толерантності» у номінації «Педагогічна майстерність».

Буланов Юрій Іванович, методист, відзначений Грамотою Національного центру «Мала академія наук України» за високий професіоналізм та активну участь у залученні учнів до дослідницької діяльності за програмою Всеукраїнського інтерактивного конкурсу «МАН-Юніор Ерудит» (наказ НЦ «МАНУ» від 27.01.2017 № 4).

Розробки та методичні рекомендації щодо роботи із вихованцями у позашкільному закладі, підготовлені педагогічними працівниками БДЮТ, друкувалися у фахових виданнях:

- Буланов Ю.І. Використання загадок у навчально-виховному процесі. //Педагогічна майстерня. – 2017. – № 9. - С. 30-33;

- Буланов Ю.І. Приклади використання загадок у навчально-виховному процесі. //Педагогічна майстерня. – 2017. – № 10. - С. 38-44;

- Буланов Ю.І. Загадки для інтелектуальних розваг. //Класному керівнику. Усе для роботи. – 2017. № 11. – С. 49-55;

- Буланов Ю.І., Буланова В.М. Інтелектуальна гра «Відун». //Класному керівнику. Усе для роботи. – 2017. № 12. – С. 39-41.

У звітному періоді пройшли курсову перепідготовку 4 педагогічних працівники. Атестовано 4 працівників.

Контроль за проведенням занять, масових заходів здійснювався директором та заступником директора відповідно до плану. Було відвідано близько 40 занять та заходів.

З метою оптимізації гуртків та вивчення попиту на позашкільну освіту у школах району було проведено анкетування щодо гуртків, у яких хотіли б навчатися учні.

Робота ЗБДЮТ спрямована на дотримання норм безпеки життєдіяльності, охорони життя і здоров’я всіх учасників навчально-виховного процесу.

На виконання вимог ст. 18 Закону України «Про охорону праці» та Положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці в закладах, установах, організаціях, підприємствах, підпорядкованих Міністерству освіти і науки України, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 18.04.2006 № 304(зі змінами) усі працівники ЗБДЮТ, відповідно до графіка, проходять навчання і перевірку знань з питань охорони праці і безпеки життєдіяльності.

Вчасно, згідно з вимогами та необхідністю, проводяться позапланові інструктажі з охорони праці; повторні інструктажі з охорони праці на робочому місці з працівниками проводяться не рідше, ніж один раз на півроку. Педагогічні працівники БДЮТ брали участь у спеціальному навчанні з пожежно-технічного мінімуму, перевірці знань з питань охорони праці. У закладі в наявності вогнегасники, які вчасно перевіряються та перезаряджаються.

Матеріальну базу закладу поповнено 4 ноутбуками, які використовуються як для методичної роботи так і під час занять гуртків, проведення заходів, а також музичною апаратурою на загальну суму 66 тисяч гривень бюджетних коштів. Здійснена підписка фахових видань, переможці районних конкурсів були нагороджені грамотами.

Виходячи з вищевказаного, визначаю пріоритетні завдання закладу на 2017/2018 навчальний рік:

  1. Забезпечення якісної позашкільної освіти відповідно до вимог суспільства, запитів вихованців та потреб держави.
  2. Розвиток і зміцнення мережі закладу з урахуванням потреб вихованців, суспільних запитів і державних вимог.
  3. Спрямування діяльності педагогів закладу на підвищення якості заняття як основної форми освітнього процесу ЗБДЮТ.

4. Посилення патріотичного виховання, збагачення духовного потенціалу вихованців закладу, відродження кращих надбань українського народу, його культурних і національних традицій.

  1. Забезпечення якісної підготовки вихованців до участі у заходах від районного до міжнародного рівнів.
  2. Покращення матеріально-технічного забезпечення закладу.

 

 

 

Директор ЗБДЮТ Л.Сало

 

 

 

Пошук
Календар
«  Грудень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Архів записів
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2018
Створити безкоштовний сайт на uCoz